Zapewniamy Ci osobistego Doradcę Serwisowego reagującego na potrzeby

  • Finansowy "Anioł Stróż", doskonale zorientowany w Twojej sytuacji finansowej, sugerujący najtrafniejsze rozwiązania z zakresu finansów osobistych
  • Rzeczowe doradztwo w zakresie posiadanych produktów oraz pomoc w zakresie doboru nowych
  • Optymalna dywersyfikacja dotychczasowych portfeli oraz zwiększanie ich efektywności

Aktualności

24,68% w ciągu niespełna dwóch miesięcy?

2012-02-21

Uspokojenie nastrojów na światowych rynkach finansowych, odsunięcie na bok problemów Grecji i innych Państw strefy euro oraz płynące zewsząd informacje o tym, że „sytuacja została opanowana” pozytywnie odbiły się na notowaniach polskich indeksów giełdowych oraz funduszy inwestycyjnych. Inwestorzy lokujący swoje aktywa w akcjach spółek notowanych na GPW w Warszawie zyskali średnio od początku roku ponad 8%.

 

A co z funduszami?

Tutaj sytuacja wygląda jeszcze lepiej. Średnia stopa zwrotu wypracowana przez fundusze akcji polskich wyniosła 9,71%. I choć do pełnego odrobienia strat wywołanych spadkami z drugiego i trzeciego kwartału ubiegłego roku pozostało jeszcze kilka punktów procentowych to jednak jesteśmy na dobrej drodze, aby cel ten osiągnąć. Warto przy tym wspomnieć, że owe 9,71% to tylko średnia i na rynku polskim bez trudu znaleźć można fundusze, których wynik znacznie przekroczył wartość przeciętną. Najlepszy na rynku polskim okazał się (dystrybuowany m.in. przez grupę PDF) fundusz Akcji Dywidendowych, zarządzany przez Copernicus TFI. Wspomniany fundusz wypracował dla swoich Klientów 24,68% i to w ciągu niespełna dwóch miesięcy.

 

Fenomen Copernicusa?

Fundusz Akcji Dywidendowych nie jest pierwszym „dzieckiem” Copernicusa, które zasługuje na uznanie. Istniejący od lipca 2010 roku fundusz Dłużnych Papierów Korporacyjnych jest jednym z najlepszych funduszy dłużnych dostępnych na rynku polskim. A wszystko za sprawą wyników - w ostatnim roku fundusz zyskał 8,99% - oraz bezpieczeństwa inwestycji.

 

Co będzie dalej?

Z informacji jakie płyną ze strefy euro wynika, że sytuacja w została (przynajmniej na jakiś czas) opanowana. Najpierw włoski premier ogłosił, że jego kraj nie potrzebuje kolejnego pakietu oszczędnościowego, a dziś po zakończeniu posiedzenia eurogrupy poinformowano o zatwierdzeniu planu ratunkowego dla Grecji. Zakłada on umorzenie ponad 100 miliardów euro długu jaki obciążał konta rządu w Atenach oraz wypłatę pomocy w wysokości 130 miliardów euro. Wygląda więc na to, że strefa euro przynajmniej na jakiś czas będzie mogła zapomnieć o swoich problemach, a rynki finansowe odetchnąć i odrobić straty z poprzednich miesięcy. Na ile sytuacja rzeczywiście została opanowana okaże się w ciągu najbliższych miesięcy.

zobacz wszystkie

Menu Działu

Newsletter

W celu otrzymywania najnowszych informacji o pozyskiwaniu kapitału, inwestycjach i oszczędzaniu oraz o ubezpiczeniach dopisz się do newslettera Grupy PDF.

POLSKIE DORADZTWO FINANSOWE 2011. Polityka prywatności.

Projektowanie stron: IntraCOM.pl